Når er det en matforgiftning?
Jeg er veldig glad i sjømat, og det samme er mannen min. Normalt sett. For en stund siden så lagde vi en suppe med masse blåskjell. Både knerten, jeg og mannen spiste, og tre dager etter at vi hadde spist dette så ble mannen min uggen. Ordentlig løs mage og kvalm. Verken knerten eller jeg ble snev av syke.
Nå har mannen min blitt skeptisk til å spise blåskjell igjen. Basert på denne ene episoden og at han ble dårlig hele tre dager etter at han hadde spist. Han har spist blåskjell mange ganger før uten å bli dårlig. Er det mulig å matforgiftes så mange dager etter inntak?
Målet med innlegget: jeg skal få en eller annen info som klarer å overbevise ham om at matforgiftning IKKE var årsaken til at han ble dårlig, og at han skal kunne klare å nyte å spise blåskjell igjen.
__________________
Snuppa 05, Knerten 07
|