Silkebluser til bunad
Storesøster ønsker seg farget silkebluse til bunad. Lundebydrakt fra Gudbrandsdalen, så blusen skal nok være rosa eller lys grønn.
Jeg gikk inn og prøvde å lete litt på Husfliden, men der fant jeg ikke noe. Og i en annen tråd der det var snakk om silkebluser var det noen som anbefalte en nettbutikk som blant annet førte dette.
Jeg hadde egentlig tenkt meg innom min lokale Husfliden butikk for å spørre. Men, om de ikke har det på nettsidene, så har de det kanskje ikke? Og kommer til å se stygt på meg om jeg spør?
Jeg er ikke bunadspurist, og synes at det kan være fint med farget silkebluse til. Er det noen som har kjøpt og som kan anbefale noe? Om det er mulig med fysisk butikk i eller i nærheten av, Bergen så foretrekker jeg det. Men kan også se på nettbutikker
|