Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Økologisk og diettmat

God mat uten melk og gluten

Økologisk og diettmat Forum for diskusjoner om og deling av oppskrifter på diettmat og økologisk mat.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 04-10-07, 10:29   #10
Carrie
-
 
Carrie sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Akershus
Innlegg: 839
Carrie er populærCarrie er populærCarrie er populærCarrie er populær
Standard

Sv: God mat uten melk og gluten

Jeg fikk Cøliakinytt forleden og kan sitere:

Be-To leverer nå også bakst til Ultra Mat på Lørenskog, i tillegg til alle de andre Ultra butikkene i Oslo og Akershus (foruten de på Alnabru), Centra Høvik og Centra Colosseum har også varer fra Be-To samme dager. Varelevering tirsdag og torsdag. Det meste av gjærbaksten er nå uten hvetestivelse. Boller med og uten rosiner, skolebrød, vaniljestenger, krydderkake, rundtsykker, pølsebrød, loff og lomper, wienerbrød og brød - både med og uten hvetestivelse. Med hvetestivelse kan de friste med: fyrstekake, skokoladekake og muffins. Har også forskjellig kjeks. Skal dere ha noe til en spesiell anledning så ta kontakt med allergimatamsvarlig i din Ultra Mat-butikk eller ring direkte til Be-To.

Legg turen til Oslo og St.Hanshaugen. Her har vi oppdaget et par knallgode forretninger som absolutt er verdt et besøk innimellom:

"Gutta på Haugen"
Ullevålsvn 45, Oslo Tlf: 22 60 85 12, har pølser fra den kjente slakterforretningen "Idsøe" i Stavanger. Disse er både gluten og melkefrie - i tillegg er de kjempegode. De har også pølser fra Grøstad Gris, som også er uten melk og gluten.

"Kokken og Slakteren AS"
Ullevålsvn 95, Oslo Tlf: 22 46 75 88, lager egner pølser som er uten både gluten og melk.

Ultra Mat har nå fått inn økologisk "quinoa". I tillegg til at dette er næringsrikt kan det brukes som erstatning for ris, og det er veldig egnet til å bruke i gjærbakst. Snakk med Ragnhild på Ultra Bryn om "amaranth" også. Hun jobber med saken for å gå inn dette, som er mye etterspurt blant forbrukerne.

Mix B fra Schär er tilbake
Bytt ut 1/3 av det vanlig/naturlig glutenfri melet med denne melmixen og du får de luftigste boller og loff.

Finnstad heimebakeri i Valdres
har kjempegod kransekake, 18 ringer som de selger for 220,-
Tlf: 90 03 97 06. De leverer på døra.

Nettbutikker med glutenfri matvarer:
Allergimat: www.allergimat.no
Intol.no: www.intol.no
Johansen & Co AS: www.allergikost.no
Kinsarvik Naturkost: www.kinsarvik.no
Vitavalens: www.vitavalens.no



Og tilslutt:

Kjevla Bakeri
vil stå på stand på Ultra Mat på Bryn, torsdag 11.oktober kl. 11 - 19. De serverer glutenfri potetlomper og potetlefser, samt naturlig glutenfri mørlefser. Marit har med seg takka si og baker rykende ferskt i butikken.


Hvor mye av dette som er også melkefritt..... kan jeg dessverre ikke garantere.

Carrie er ikke aktiv   Svar med sitat
 


Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 08:55.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no