Forrige ukes sykehuset; flytte pasienter med smerter
Så webepisoden nå nettopp. I denne flyttet de en gammel mann fra et sykehjem til sykehuset for å bytte kateter. Hva slags type kateter sa de ikke noe om, jeg antar det kan være noe annet enn for urin?
Anyway; denne mannen hadde liggesår og hadde tydelig utrolig vondt. Så hvorfor flytte han? Om det er et urinkateter det er snakk om, så bør vel det kunne legges inn av pleier på hjemmet? Eller er det ting som kan gjøre at det er vanskelig, type svulster eller lignende?
Iallfall; bør det ikke gå an å flytte inngrep til pasient fremfor pasient til inngrep i enkelte tilfeller? Jeg syns det er helt utrolig at denne mannen ble flyttet på. Over på hard båre med de sårene. De liggesårene jeg har sett i korsrygg/rompe har vært helt jævlige, å leve med noe sånt, fatter ikke at de klarer.
Jeg sitter nå hvertfall igjen med en bismak i munnen for hva helsenorge gjør iblant.
__________________
Tøs
Indigo, Indigo ta meg med, til en regnbue langt av sted, under en dyne skal det skje og plutselig er vi tre.
|