Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Blandingsforhold 1:4, poll

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

Se resultatene: Hva betyr det å blande saft i forholdet 1:4?
Det er 1 del saft og 4 deler vann 144 67,92%
Det er 1 del saft og 3 deler vann 68 32,08%
Deltakere: 212. Du kan ikke stemme på denne undersøkelsen

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 19-05-08, 13:11   #22
him
Leser
 
him sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 18.001
Blogginnlegg: 5
him har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme omhim har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Blandingsforhold 1:4, poll

Opprinnelig lagt inn av Nebbia, her.

I denne sammenhengen - fortynninger. Jeg ser at noen har brukt begrepet blande, som om det betyr noe annet enn å fortynne. Det er meningsløst å operere med ulike begreper om man fortynner saftkonsentrat eller løsninger på laben.

Ja, det å blande er vel noe annet enn å fortynne? I alle fall i dagligspråk. Jeg blander sammen forskjellige meltyper, sukker, salt, frø og tørrgjær når jeg baker brød. Jeg synes ikke at jeg kan si at jeg fortynner hvetemelet? Fortynning tenker jeg på som et spesialtilfelle av å blande noe.

__________________
"The further a society drifts from the truth, the more it will hate those that speak it." - George Orwell
him er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Emneord
saftmatte, vranglære

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:24.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no