Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Streiken; tar dere høyde for at den kan bli langvarig?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 03-06-08, 14:53   #34
nolo
Fola Blakken
 
nolo sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 10.201
Blogginnlegg: 86
nolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme omnolo har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Streiken; tar dere høyde for at den kan bli langvarig?

Opprinnelig lagt inn av allium, her.

Så kan man se ned på de andre, som ikke har noe alternativ.

Hva mener du?

[quote=Lille Ru;1028557]Åjohda, det er ikke det det går på.
Men jeg skjønner bare ikke at de som tar seg av barnet mitt som har pedagogisk utdannelse, ikke unner de som ikke har noe utdannelse, men som har jobbet der i 20 år, ei lønn å leve av.

quote]

Det er vel ingen som er uenige i at assistenter i barnehage har lav lønn. Men det må jo være såpass forskjell at utdanning lønner seg? Du får ikke særlig lønn å leve av etter 20 år som pedagog i barnehage heller, det er såpass lite at det ikke svarer seg å ta tre til fire års utdannelse med det det innebærer av tapt inntekt. Livslønnsmessig vil en hjelpepleier eller barnehageassistent komme ut ca likt med en sykepleier eller en førskolelærer.

__________________
Minst en gang om dagen bør vi høre en liten sang, lese et godt dikt, se et vakkert bilde,og - om mulig - si et par fornuftige ord.
(Goethe)
nolo er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:37.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no