Sv: Vogn til nesten-skole-unger?!
Opprinnelig lagt inn av Hattifnatten, her.
Tilbake til hovedinnlegget. Der var det 5-6 åringer som blr nevnt, ikke 3-4 åringer. Ser noen for seg å trille en 5 og et halvtåring i vogn til skolen, eller er grensa nådd da?
Jeg kan ikke se for meg å gjøre det nei, men det henger jo også sammen med hva barnet mest sannsynlig ikke finner seg i selv. Men jeg skjønner fremdeles ikke hva som er galt i prinsippet. Hvis skolen ligger to kilometer unna, er det da bedre å kjøre barnet i bil enn å trille det i vogn? Hvis sistnevnte er akspetert av både barnet selv og skolekamerater? Er sykkelsete akseptert? Sykkelvogn? Påhengssykkel? Er tralle mer akseptert?
Siden du vil tilbake til hovedinnlegget så var det heller ikke snakk om til og fra skole, men en ferietur ingen aner hvordan de aktuelle familiene skal bruke. Man kan ikke nødvendigvis ta utgangspunkt i seg selv og regne med at det gjelder for alle andre.
I tillegg regner jeg ikke med at HI vet nøyaktig hvor gamle disse barna var, i vår barnehage er Glitterbarnet på tre høyere enn en av seksåringene.
__________________
|