Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Rørlegger from hell!

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 19-08-08, 21:27   #15
Mauser
Frafallen
 
Mauser sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2008
Innlegg: 5.288
Mauser har en fantastisk fremtidMauser har en fantastisk fremtidMauser har en fantastisk fremtidMauser har en fantastisk fremtidMauser har en fantastisk fremtidMauser har en fantastisk fremtidMauser har en fantastisk fremtidMauser har en fantastisk fremtidMauser har en fantastisk fremtidMauser har en fantastisk fremtidMauser har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Rørlegger from hell!

Opprinnelig lagt inn av amor, her.

Hva mener du? Jeg vet jo hva han har utført.. Sitter med en spesifisert regning på hva han har gjort....

Ut i fra det du har skrevet tidligere er det litt uklart for meg hva som ble gjort:

Opprinnelig lagt inn av amor, her.

Alternativ 2 og utført er; Montering av reduksjonsventil (det var altfor høyt trykk inn i dette huset. For de som har greie på sånn, så slo det i bånn på målerapparatet hans og det stanset på 7 bar (skrives det sånn tro?). Vel. Det skal ligge på under 4). I tillegg er det montert et ekspansjonskar på berederen. Det har kommet til endel biter av rør og overgang og ventil for å få utført arbeidet. Forespeilet pris var altså mellom 4 og 6.000,-. Igjen tenkte jeg aldri tanken på annet enn at det var inkl mva. Man oppgir da aldri priser uten moms? Er det lov?

Hvis det er dette som er gjort, er overslaget bindende. Da er jo det første regnestykket hans med og uten VVB = 2600 bare vas? Prisen skal også være med moms til forbruker.

Jeg skjønner heller ikke hvilke underbilag det er han hele tiden henviser til - inneholder de mer enn det du har listet opp her, eller står det de samme tingene der som i ditt alternativ 2, bare med en høyere pris?

__________________
You can't trust girls. When I get a girlfriend I am not going to tell her where I live or work.
Mauser er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 13:12.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no