Sv: Skikk og bruk når man selger ting på FP
Opprinnelig lagt inn av Scarlett, her.
Men hva ville f.eks. Snill & God og TBM ansett som greit nok til forkjøpsrett? "Jeg er interessert, men kan du måle innersålen?" "Jeg vil gjerne ha den, men jeg skulle gjerne fått målt livvidden for sikkerhets skyld"?
Eller er det bare "Jeg tar den!" som holder? Jeg bare spør, altså, og mener selvsagt at selger har rett til å gjøre som h%n vil, men hadde blitt litt paff hvis interessen og spørsmålene mine ble ignorert og varen solgt til en annen sånn på minutter. 
Forkjøpsrett for meg er om du har det laveste nummeret i boligbyggerlaget om du skal kjøpe hus eller leilighet, syns ikke forkjøpsretten gjelder for ett plagg eller et skopar inne på selges på FP.
Om noen tydelig ber om å få plagget/gjenstanden reservert tar jeg hensyn til dette og merker det av i tråden, f.eks reservert Scarlett en times tid.
Om noen ber om et innerbensmål regner jeg ikke plagget som reservert.
__________________
Ny dag - nye muligheter
|