Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Snåsamannen

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 30-12-08, 09:21   #1
Veronal
Etylbarbital
 
Veronal sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 19.554
Veronal har et rykte de fleste bare kan drømme omVeronal har et rykte de fleste bare kan drømme omVeronal har et rykte de fleste bare kan drømme omVeronal har et rykte de fleste bare kan drømme omVeronal har et rykte de fleste bare kan drømme omVeronal har et rykte de fleste bare kan drømme omVeronal har et rykte de fleste bare kan drømme omVeronal har et rykte de fleste bare kan drømme omVeronal har et rykte de fleste bare kan drømme omVeronal har et rykte de fleste bare kan drømme omVeronal har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Snåsamannen

Snåsamannen vil ikke delta på Schrödingers katt. Så synd. Og så overraskende.

http://www.fremover.no/Innenriks/article4017954.ece

__________________
Du har fått et møljetall. Vil du splitte eller herske?
Veronal er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 30-12-08, 13:19   #2
LaLuna
aldrende
 
LaLuna sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 1.813
LaLuna har en fantastisk fremtidLaLuna har en fantastisk fremtidLaLuna har en fantastisk fremtidLaLuna har en fantastisk fremtidLaLuna har en fantastisk fremtidLaLuna har en fantastisk fremtidLaLuna har en fantastisk fremtidLaLuna har en fantastisk fremtidLaLuna har en fantastisk fremtidLaLuna har en fantastisk fremtidLaLuna har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Snåsamannen

Opprinnelig lagt inn av Olympia, her.

Er det mulig å ikke skjønne hvor mye makt, penger og berømmelse som ligger i healingverden hvis noen virkelig kan bevise at han kan heale? Hvis Joralf virkelig har "the force", så er han garantert ikke alene om det. Det påstås jo at ganske så mange har denne typen evner. Å tro at ingen er interessert i å virkelig kunne tjene seg søkkrikk på dette er ganske så naivt.

Eller er det slik at alle som tar betalt via teletorget er sjarlataner, mens alle som gjør det gratis har virkelige evner? Er det sånn at slike evner bare finnes hos de 100% uselviske medmenneskene, som ikke er interessert i hverken fame eller fortune?

Hvem har sagt det? Hvis du greier å lese dette ut av filosofens innlegg i Dagbladet, skjønner jeg forsåvidt at du blir matt.

__________________
Storebror (2003) og lillebror (2004)

Serenity now
LaLuna er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 30-12-08, 14:17   #3
Olympia
ræv med ører
 
Olympia sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 4.944
Olympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt avOlympia har mye å være stolt av
Standard

Sv: Snåsamannen

Opprinnelig lagt inn av LaLuna, her.

Hvem har sagt det? Hvis du greier å lese dette ut av filosofens innlegg i Dagbladet, skjønner jeg forsåvidt at du blir matt.

Filosofen mener vel at forskningen ikke er interessert i å finne ut mer av /forske i slike fenomener fordi det kun er makt og penger som de er interessert i.

Da mener jeg at siden det ligger uendelig med makt og penger i slike fenomener hvis noen greier å bevise det, så jeg tror forskningsmiljøene er faktisk meget så interessert i å få belyst dette bedre.

Men det er nok vanligvis healerne og spåmenn selv som ikke ønsker å bli undersøkt, og ikke forskningsmiløene som som nekter. Det ser man jo i dag igjen i Joralfs eksempel.

__________________
-lost behind where all things fall-


Olympia er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 30-12-08, 16:07   #4
Aminta
ƒœß†˙*∂ü*∂醆é?
 
Aminta sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2007
Innlegg: 5.905
Aminta er virkelig godt liktAminta er virkelig godt liktAminta er virkelig godt liktAminta er virkelig godt liktAminta er virkelig godt liktAminta er virkelig godt liktAminta er virkelig godt liktAminta er virkelig godt liktAminta er virkelig godt likt
Standard

Re: Sv: Snåsamannen

Opprinnelig lagt inn av Veronal, her.

Snåsamannen vil ikke delta på Schrödingers katt. Så synd. Og så overraskende.

http://www.fremover.no/Innenriks/article4017954.ece



Og overskriften var jo så bra:

Sitat:

Snåsamannen sier nei å bli testet

__________________
"Natten her, er ikke bare et stjernevær.
Den er summen av livet og alt som er!" (-André Bjerke.)


Aminta er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 30-12-08, 16:20   #5
Alfa
Dukkar plutseleg opp ...
 
Alfa sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 4.374
Alfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme omAlfa har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Re: Sv: Snåsamannen

Eg ser ingen leif ...


Sist redigert av Alfa : 30-12-08 kl 23:37.
Alfa er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Emneord
healing, tro, voodoo

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 04:51.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no