Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Svineinfluensa, er du bekymret?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 27-04-09, 16:03   #6
indie
Bør lage seg en tittel selv
 
indie sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2008
Hvor: I byen
Innlegg: 1.195
indie imponerer mange og er sikkert smartindie imponerer mange og er sikkert smartindie imponerer mange og er sikkert smartindie imponerer mange og er sikkert smartindie imponerer mange og er sikkert smartindie imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Svineinfluensa, er du bekymret?

Nei, jeg er ikke bekymret, selv om jeg følger med. Men jeg er ganske kritisk til hvordan saken blir dekket da. Se på bildet her på Dagbladet for eksempel: http://www.dagbladet.no/2009/04/27/n...helse/5942142/ . De aller fleste her er jo ikke bekreftede tilfeller, de har til og med tatt med de som ikke var svineinfluensa allikevel (vanlig influensa er nå ikke så uvanlig). Det hadde holdt med de bekreftede tilfellene. Må nesten gå til WHO eller Folkehelseinstituttet for å få god informasjon.

Nå klarer jeg ikke å finne igjen noen link om akkurat det nå, men er det ikke slik at det foreløpig bare er folk i Mexico som har dødd? Og at de som er smittet i USA har hatt et mye mildere sykdomsforløp. Da tenker jeg at det sikkert er mye vi ikke har god informasjon om enda, og at det ikke nødvendigvis er akkurat slik som media fremstiller det nå (det kan være verre også, for all del, men dumt å bekymre seg unødig alt for tidlig).

indie er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:38.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no