Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Enkle fysiologispørsmål - kan noen hjelpe? HASTER!!

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 25-09-06, 22:45   #2
Java
kan tilsettes alkohol
 
Java sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 6.044
Blogginnlegg: 364
Java har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme omJava har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Når ATP produksjonen blokkeres så hemmes man energiomsetningen i cellene.

Huden sveller i ferskvann fordi det er høyere osmotisk trykk inne i cellene enn utenfor, derfor vil vann diffundere inn i cellene. Vann diffunderer alltid til det stedet der det er høyest osmotisk trykk for å utligne dette.

Fysiologisk saltvann har samme saltkonsentrasjon som kroppsvæske. Dette er derfor mer skånsomt mot øynene enn sterilt vann. Sterilt vann er fritt for bakterier, men har altså feil saltkonsentrasjon.

Java er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:19.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no