Sv: Om kommunikasjon i bloggene
Opprinnelig lagt inn av Joika, her.
Men om begge har lukket, så blir det jo rart å ikke skulle ha gjensidig tilgang.
Nei, hvorfor det? Idéen med blogg er vel at den som blogger skriver for å bli lest. Noen vil bli lest av flest mulig, andre vil ha en viss oversikt over hvem som kan lese, og andre vil bare at en ganske liten gruppe skal kunne lese. Hvis man har behov for en slags terrorbalanse syns jeg man bør tenke gjennom om man virkelig vil ha denne personen som leser av bloggen sin, eller om man i det hele tatt burde blogge om det man blogger om.
Og hva med de som ikke blogger selv? Må de starte en passet lukket blogg og poste passe mye, passe ofte for at man skal slippe dem til som leser?
Når jeg spør om tilgang til en lukket blogg, så spør jeg om det uavhengig om jeg kan tenke meg at denne personen skal kunne lese min. Det er helt og holdent opp til den som blogger om han/hun vil ha meg der som leser eller ikke.
|