Sv: Ang. veldedige formål
Opprinnelig lagt inn av Skremmern, her.
Det var akkurat dette med å sende slike brev til fastgivere jeg synes er unødvendig.
Det er jo ikke unødvendig hvis erfaring tilsier at faste givere ofte (eller ofte nok til at det lønner seg) gir ekstra hvis de får en slik giro.
Det skjer ikke ofte, men en sjelden gang har jeg betalt inn litt ekstra når jeg har fått en giro fra organisasjoner jeg allerede betaler inn månedlig til. Særlig hvis det har vært til en spesielt viktig sak som krever litt ekstra. (Jeg fikk en giro i forbindelse med en særlig ille sultkatastrofe, som jeg akkurat hadde lest om, og da ga jeg en ekstra slant. Jeg ga også litt ekstra i forbindelse med Tsunamien, mener jeg å huske.)
Så jeg er vel et slags bevis på at det lønner seg. (Og jeg burde sikkert skamme meg som er med å bidra til at dere andre får uønskede giroer i posten.)
Og jeg ville sikkert ha satt meg opp på en reservasjonsliste hvis det fantes, så det skjønner jeg godt at ikke finnes.
|