Sv: Lavkarbo - hva har du spist i dag?
Opprinnelig lagt inn av Hannah, her.
Kan jeg få snike inn noen spørsmål om lavkarbo her?
Jeg lurer nemlig på hvor fort man evt begynner å gå ned i vekt etter at man er begynnt på lavkarbo kost. Er det sånn at man går opp i vekt en periode før man går ned?
Hvor lett er det å få til i praksis? Hva spiser dere f.eks når dere er på farten og ikke har niste med?
Og hva gjør man når man ikke utstår bismaken på kunstig søtning? Har forsøkt alle utenom sukrin som alle her snakker om. De andre som splenda, fruktose, natreen osv klarer jeg bare ikke.
Funker det å ta pause fra lavkarbo av og til? Eller ødelegger man alt da?
Snakker du om lavkarbo eller ketose? Det er veldig annerledes konsept. Du bør absolutt ikke vurdere ketose uten i samarbeid med en lege.
Standard lavkarbo går man ned fra starten av.
Sukrin er veldig fritt for bismak, det funker til og med i kakao - det gjør ingen av de andre.
MEN - det er et vesentlig poeng å kutte ut søtmaten og venne seg til mindre søtsmak, så man bør begrense søtningsbruken til et minimum.
|