Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

Når kommer julepynten opp hos dere?

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 25-11-09, 16:24   #11
Lhi-My
Bør lage seg en tittel selv
 
Lhi-My sin avatar
 
Medlem siden: Mar 2009
Innlegg: 5.204
Lhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt avLhi-My har mye å være stolt av
Standard

Sv: Når kommer julepynten opp hos dere?

Jeg ønsker å gi mine barn gleden av å VENTE på jula. Jeg husker min egen forventning og hvor utrolig flott det var å stå opp til et julepyntet hus 24. desember og vite at NÅ var det virkelig jul. Dette var magisk og det jeg husker som det aller beste ved jula. Stemningen, forvandlingen, luktene... alt var så totalt endret i huset når vi sto opp om morgenen på juleaften. Det var stort! Slik ønsker jeg at ungene mine skal ha det også. Derfor pynter vi til advent første adventshelga med lilla lys, en lilla duk eller to, stjerner i vinduene og adventsstake på bordet. 23. desember vasker jeg en grundig helgevask på dagtid og pynter huset på kvelden når ungene sover. Da kommer juletreet opp også. Pyntinga av juletreet tar jeg i hovedsak, men ungene har en del pynt hver som de får lov til å henge opp selv.

For meg er det absurd å pynte med julepynt 1. desember. Det er like meningsløst (for meg!) som å pynte til påske fire uker før påska begynner. Adventstida markeres og NYTES, men det er ikke en utvidet jul. Advent og jul er for meg to helt ulike ting.

Jula ryddes ut igjen rundt 6. januar. Det er ikke alltid vi får det til akkurat 13. dag jul, men sånn omtrent på den tida blir det.

Lhi-My er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:02.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no