Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr

Hvordan står det til med brannsikkerheten i FPs hjem?

Hjem og utstyr Hus, hage, utstyr, design mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 01-12-09, 23:45   #7
mkj
Off the map.
 
mkj sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2008
Innlegg: 14.147
Blogginnlegg: 10
mkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt avmkj har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hvordan står det til med brannsikkerheten i FPs hjem?

Vi har vel også forbedringspotensiale.

men et tiltak har jeg gjort. Jeg har sluttet for resten av mitt liv å tenne sånne lange talglys (kronlys) Et av dem bekket for meg og veggen tok fyr STRAKS. Heldigvis var jeg to meter unna og fikk slokket det før det fikk festet grepet. Men hadde jeg vært en liten tur på kjøkkenet eller på do, så kunne hele huset ha brent ned.

Vi har snakket litt med storesøster om at hvis det begynner å brenne så må hun komme seg ut og vente på brannbilen der. Vi har soverom i kjelleren, men har rømningssikre vinduer i alle rom samt en dør ut.

Til våren flytter vi i hus hvor vi alle skal bo i andre etasje. Burde vi da ha brannstiger i alle rom? Hvor oppbevarer man dette. Er det festet til vinduet? Og hvor oppbevarer dere branntepper?

__________________
røverunger 03 og 08
mkj er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 00:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no