Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Oppskrift på vegetarisk mat?

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 27-09-06, 12:27   #5
Bequita
Walking in the air
 
Bequita sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 1.477
Bequita imponerer mange og er sikkert smartBequita imponerer mange og er sikkert smartBequita imponerer mange og er sikkert smartBequita imponerer mange og er sikkert smartBequita imponerer mange og er sikkert smartBequita imponerer mange og er sikkert smartBequita imponerer mange og er sikkert smartBequita imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Ellers så kan du prøve min spesial:
feta- og spinatpai

Den har jeg servert med hell i såvel smabarnsbursdager som voksenfester.

Løk, chili, hvitløk, olje til steking. Krydder. Stekes og blandes med:
frossen spinat (ferdig vasket og hakket i poser), fetaost, cottagecheese, egg, gulost, pesto, oliven, soltørket tomat, krydderurter (timian, oregano, persille f eks), salt og pepper. Ha oppi en ferdig utkjevlet paideig i form. Ha fyllet oppi og gulost på toppen. Ved hjelp av pepperkakeformer kan du lage noen stjerner av paideigrestene til å pynte på toppen. Stekes til den er gyldenbrun på toppen ved ca 200 grader. Det tar 40 minutter til en time avhengig av bl. a. tykkelse på paien. Sjekk at den ikke "disser".

Serveres med salat.

__________________

Bequita er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 06:39.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no