Sv: What to do i San Francisco?
Fishermans Warf er verdt et besøk, og der må du spise Clam Chowder i sour dough bowl (en kremaktig "guffe" med kamskjell i en "bolle" som er et uthult, stort rundstykke). China Town er verdt et besøk, og der anbefaler jeg Dim Sum. I tillegg burde du ta deg en tur i Golden Gate Park og bare streife rundt -og Japanese Tea Garden er også verdt et besøk når du er i parken.
Du burde også komme deg over Golden Gate Bridge og ta turen oppover til Sonoma (vindistriktet) for å se på alle de praktfulle vingårdene. Om du er gammel nok til å huske Falcon Crest, så ligger den også i distriktet.
Ellers burde du kjøre Cabel Car hit og dit, ta en tur på jazzcafe, og rett og slett bare gå rundt i gatene (rettere sagt: bakkene). Det er enormt mye å se på, og enormt mye å finne på generelt i San Francisco, som rett og slett er min absolutte favorittby av alle byer jeg har vært i. 
|