Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Autofil

Dere som har greie på dette … (1.6 diesel)

Autofil Bilsnakk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 15-12-09, 23:52   #20
mrc
Bør lage seg en tittel selv
 
mrc sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Foran pc-en
Innlegg: 5.480
mrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt likt
Standard

Sv: Dere som har greie på dette … (1.6 diesel)

Kom forresten til å tenke på min kompis som i fjor var å hentet seg en brukt VW Passat 1.9TDI 130hk, og fikk da fra en Audi A4 1.8 med 125hk. Altså omtrent samme størrelse på bil, samme vekt og samme motoreffekt.

Vi kjører forsiktig fra forhandleren og han kommer til en rundkjøring hvor han stopper nesten helt opp og girer ned, ser at det blir klart hvis han skynder seg litt og gir litt hardt med gass. Han er da vant til at han må ganske høyt opp i turtall på sin A4 før det begynner å skje noe, mens med dieselbilen begynner det å skje ganske kraftige ting allerede på godt under 2500 o/min. Han ble nok tatt litt på senga av det bilen så svarte med, men kommer så med en herlig latter og et stort smil rundt munnen når bilen har kommet seg gjennom rundkjøringen.

mrc er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no