Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr

Er varmepumpen vår ødelagt? Krise!

Hjem og utstyr Hus, hage, utstyr, design mm.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 04-01-10, 10:41   #1
Dixie Diner
Nymotens gammeldags
 
Dixie Diner sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Stavanger
Innlegg: 43.980
Dixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Er varmepumpen vår ødelagt? Krise!

Det er så uhyre sjelden vi har sånne lave temperaturer at jeg bruker varmepumpen nå jeg, det er nok ikke lenge før temperaturen stiger litt igjen (håper jeg). Hvis ikke disse merkelige temperaturene er kommet for å bli da, at det nå fremover vil bli kaldere her på vestlandet om vinteren.
Hvis vi skal bruke noe annet må vi kjøpe sånn oljeovn som står på gulvet, og de varmer vel ikke så veldig godt og kan være farlige?

__________________
I stepped on a cornflake, now I'm a cereal killer.
Dixie Diner er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 04-01-10, 10:53   #2
Fara
Tenker fortsatt dobbelt
 
Fara sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Stjørdal
Innlegg: 2.463
Fara imponerer mange og er sikkert smartFara imponerer mange og er sikkert smartFara imponerer mange og er sikkert smartFara imponerer mange og er sikkert smartFara imponerer mange og er sikkert smartFara imponerer mange og er sikkert smartFara imponerer mange og er sikkert smartFara imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Er varmepumpen vår ødelagt? Krise!

Vi fikk beskjed av han som monterte vår varmepumpe om at det ikke var anbefalt å slå den av for det forkortet levetiden til den.

__________________
Fara, Pottifar 03, Marihøna06 og Tuppen og Lillemor 11
Fara er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 04-01-10, 10:58   #3
Senna
Javel
 
Senna sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: The Sun
Innlegg: 3.894
Blogginnlegg: 2
Senna er et glitrende lys på stjernehimmelenSenna er et glitrende lys på stjernehimmelenSenna er et glitrende lys på stjernehimmelenSenna er et glitrende lys på stjernehimmelenSenna er et glitrende lys på stjernehimmelenSenna er et glitrende lys på stjernehimmelenSenna er et glitrende lys på stjernehimmelenSenna er et glitrende lys på stjernehimmelenSenna er et glitrende lys på stjernehimmelenSenna er et glitrende lys på stjernehimmelenSenna er et glitrende lys på stjernehimmelen
Standard

Sv: Er varmepumpen vår ødelagt? Krise!

Vi har også varmpumpe, type Daikin. Den står på døgnet rundt. Men vår sliter med temperaturer rundt null. Da slår den seg gjerne av og kommer på igjen med et svooosssj. Men den funker bra når det er fra -4 og kaldere, og sånn ca +3 og varmere. Men i går begynte den å "svosje" litt på -6 også, kanskje den er litt sliten av å ha det så kaldt. Den er nok ikke vant med det nei.

__________________
Ertekroken (j-99), stabukken (g-02) og minsten (g-05)
Senna er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 04-01-10, 11:18   #4
myr
Aktiv
 
Medlem siden: Dec 2009
Hvor: Oppland
Innlegg: 228
myr er litt kul
Standard

Sv: Er varmepumpen vår ødelagt? Krise!

Opprinnelig lagt inn av Iset, her.

Det er så uhyre sjelden vi har sånne lave temperaturer at jeg bruker varmepumpen nå jeg, det er nok ikke lenge før temperaturen stiger litt igjen (håper jeg). Hvis ikke disse merkelige temperaturene er kommet for å bli da, at det nå fremover vil bli kaldere her på vestlandet om vinteren.
Hvis vi skal bruke noe annet må vi kjøpe sånn oljeovn som står på gulvet, og de varmer vel ikke så veldig godt og kan være farlige?

De varmer godt synes nå jeg, men det er flere slike som tar fyr pga litt vann i oljen, da ruster det innvendig og tilslutt sprekker. Det er ihvertfall ikke anbefalt å ha de på om natten eller om man er borte.

myr er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 20:13.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no