Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Burde det være tillatt med surrogatmødre i Norge?

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 07-03-10, 12:22   #1
Sitron
Absolut ateist
 
Sitron sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.113
Blogginnlegg: 48
Sitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme omSitron har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Burde det være tillatt med surrogatmødre i Norge?

Man kan si fra seg foreldreansvar før det er gått to måneder her i landet, altså.

__________________
Tøs
Indigo, Indigo ta meg med, til en regnbue langt av sted, under en dyne skal det skje og plutselig er vi tre.
Sitron er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 07-03-10, 12:29   #2
shute
prokrastinator
 
shute sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2009
Innlegg: 5.649
shute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt avshute har mye å være stolt av
Standard

Sv: Burde det være tillatt med surrogatmødre i Norge?

Opprinnelig lagt inn av Sitron, her.

Man kan si fra seg foreldreansvar før det er gått to måneder her i landet, altså.

Jo, du kan vel i prinsippet fraskrive deg det når som helst, men barnet vil f.eks aldri bli adoptert bort før to måneder er gått. Man anses visst ikke som helst tilregnelig.

Jeg vil anta den tankegangen kan gjøre det vanskelig å overlate foreldreansvar til andre i løpet av svangerskap/rett etter fødsel. Men her er det jo bare å forandre lovverket, selvsagt.

__________________
Ungen, 2009
Minste, 2013
shute er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 09-03-10, 01:58   #3
Milfrid
Shake it out!
 
Milfrid sin avatar
 
Medlem siden: Feb 2007
Hvor: Stavanger
Innlegg: 15.925
Blogginnlegg: 65
Milfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme omMilfrid har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Burde det være tillatt med surrogatmødre i Norge?

Opprinnelig lagt inn av shute, her.

Jo, du kan vel i prinsippet fraskrive deg det når som helst, men barnet vil f.eks aldri bli adoptert bort før to måneder er gått. Man anses visst ikke som helst tilregnelig.

Jeg vil anta den tankegangen kan gjøre det vanskelig å overlate foreldreansvar til andre i løpet av svangerskap/rett etter fødsel. Men her er det jo bare å forandre lovverket, selvsagt.


Hmmm, jeg er litt for at man ikke kan adopterer bort barn sånn helt uten videre jeg, og at man gis en viss tid til å tenke seg om mht om det er det rette valget. Det blir selvfølgelig helt fjollete i sammenhenger der to homofile har fått barn sammen og den ene skal adoptere den andres barn, men det virker helt logisk når det er snakk om ei (ung?) fortvilet mor som tror hun ikke takler rollen, og som skal gi bort barnet for alltid til andre mennesker. Så da bør heller lovverket differensiere mellom de ulike situasjonene, slik at mødre som skal gi bort barna fremdeles får tid til å tenke over det valget, mens en mor/far som vil dele foreldreansvaret med en partner, kan gjøre det umiddelbart.

__________________
Now it's nothing but MY way!
Milfrid er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 00:39.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no