Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Emms hobbyhjørne

Hekleskrytetråd

Emms hobbyhjørne Har du en hobby? Har du laget noe fint? Vil du skaffe deg en hobby, vil du dele tips, eller spørre? Her er stedet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 09-03-10, 20:35   #11
emma71
utfordrer ikke
 
emma71 sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Follo
Innlegg: 688
emma71 er populæremma71 er populæremma71 er populær
Standard

Sv: Hekleskrytetråd

Salt: Så søte converse og loafers. Til og med skolisser jo! De svarte detaljene på conversen, er de sydd på etterpå?
kokosbolle: Å, sånn jakke har jeg lett etter oppskrift på. Er den i større størrelser også? Kjempefine plagg.
Venter spent på spøkelsebilder, glitter

Jeg heklet masse for noen år siden, men med et veldig begrenset repertoar; kun sjal. Nå har jeg lett etter plagg å hekle til lillesøster, men har ikke funnet store nok størrelser på de oppskriftene jeg har liggende så jeg må nok ut å kikke litt.
Men jeg har prøvd meg på forskjellige pulsvarmere. Funnet oppskrifter på ravelry til inspirasjon og bare prøvd meg frem med ulikt garn, masker og heklenåler.


Har også fått ferdig et babyteppe. Jeg begynte på lappene mens jeg gikk gravid med lillesøster, men ga opp etter 13 lapper. Så fikk jeg lyst å hekle igjen, og brukte noen kvelder til å lage ensfargete lapper som gikk mye fortere. Monteringen satte jeg bort til svigermormor.


Nå hekler jeg på et blomsterskjerf. Det er lange remser av luftmasker med små heklede blomster på. Man hekler så mange remser man vil, og så sys de sammen etterpå. Blir mer som et slags smykke enn et varmende skjerf.

Jeg har veldig lyst å hekle denne også: http://www.pickles.no/puff-grannys-baby/, men garnet koster 500 kroner.

__________________
Mamma til storebror, født jan 06 og lillesøster, født april 09.
emma71 er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 02:12.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no