Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Er det noen som har oppskrift på godt kakefyll med kokesjokolade? (Haster)

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 29-03-10, 20:20   #1
Kanina
Sviiisj!!
 
Kanina sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2008
Hvor: Enga
Innlegg: 13.059
Blogginnlegg: 842
Kanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtidKanina har en fantastisk fremtid
Standard

Sv: Er det noen som har oppskrift på godt kakefyll med kokesjokolade ? (Haster)

Jeg synes jo sjokoladekremen i Sarah Bernard er fantastisk god, og det kan jo hende den egner seg med sukkefri sjokolade også? Fløte kokes opp og sjokolade has i, så kjøles det ned (gjerne over natta), og så er det bare å piske kremen til passe stiv konsistens.

__________________

Kanina er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-03-10, 20:21   #2
gnuri
Fru Jacobsen
 
gnuri sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 9.005
gnuri har mye å være stolt avgnuri har mye å være stolt avgnuri har mye å være stolt avgnuri har mye å være stolt avgnuri har mye å være stolt avgnuri har mye å være stolt avgnuri har mye å være stolt avgnuri har mye å være stolt avgnuri har mye å være stolt avgnuri har mye å være stolt avgnuri har mye å være stolt av
Standard

Sv: Er det noen som har oppskrift på godt kakefyll med kokesjokolade ? (Haster)

ja- men jeg har lyst på kake NÅ!

Opprinnelig lagt inn av Kanina, her.

Jeg synes jo sjokoladekremen i Sarah Bernard er fantastisk god, og det kan jo hende den egner seg med sukkefri sjokolade også? Fløte kokes opp og sjokolade has i, så kjøles det ned (gjerne over natta), og så er det bare å piske kremen til passe stiv konsistens.

gnuri er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 29-03-10, 20:27   #3
safran
saftig
 
safran sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 17.443
Blogginnlegg: 18
safran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme omsafran har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Er det noen som har oppskrift på godt kakefyll med kokesjokolade ? (Haster)

Opprinnelig lagt inn av Iset, her.

Jeg skal lage den andre kaken i annonsen der, den appelsinkaken med melisglasur.

Gjett hvem som akkurat har printet ut den oppskriften, da!

gnuri - må den være lavkarbovennlig? Ellers kan du bare piske sammen mykt smør og melis, og ha oppi litt vaniljesukker, kakao og god kaffe. Kanskje du kan bytte ut sukkeret med juksesukker?

__________________
In vino veritas
safran er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 01:36.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no