Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Økologisk og diettmat

Lavkarbo - hva har du spist i dag?

Økologisk og diettmat Forum for diskusjoner om og deling av oppskrifter på diettmat og økologisk mat.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 30-03-10, 11:19   #11
Left
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Lavkarbo - hva har du spist i dag?

Opprinnelig lagt inn av Irma, her.

Cora, hvor mye karbohydrater er det i yoghurten du spiser? Og hvilken filosofi følger du? Generelt sett er det bedre med kesam, cottage cheese eller skyr som erstatning for yoghurten. Mindre karbohydrater, mer protein. Hvis man synes cottage cheese eller vanlig kesam smaker for lite, kan man godt blande med litt kesam vanilje. Det synes jeg er godt.

Dere som spiser lavkarbo a la ketosenivå. Spiser dere f.eks pasta fra Dreamfield og Atkinsbarer? Jeg har slitt litt med å skjønne hva som er det egentlige karboinnholdet, men tror jeg har fattet poenget nå. F.eks på dreamfieldpakka står dette:

Total carbs (per serving, 56 g dry) 41
- Fiber 5
- protected carbs 31
= Digestible carbs 5

Da er det fem karbohydrater man teller på 56 g tørrvare man teller? Det samme gjelder Atkins hvor det står 3 net carbs f.eks på forsiden. Man teller 3 karbohydrater?

Jeg har spist uanstendige mengder mandelmuffins i dag. Jeg lagde en ny porsjon med kviteseidsmør framfor vanlig smør. Synes de ble mye saftigere! Totalt karbohydratinntak ble allikevel kun 14,2, det sier jeg meg fornøyd med.

Mandelmuffins?

Jeg er skikkelig på bakern nå, for har fri helt til lørdag, så skal passe på å bake opp litt av hvert, slik at jeg har.

 
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:32.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no