Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Økologisk og diettmat

Mellommåltid

Økologisk og diettmat Forum for diskusjoner om og deling av oppskrifter på diettmat og økologisk mat.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 04-05-10, 11:33   #2
Bomull
www.bomulls.no
 
Bomull sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Cottonfields
Innlegg: 15.048
Blogginnlegg: 324
Bomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt avBomull har mye å være stolt av
Standard

Sv: Mellommåltid

Gulrøter og sukkererter ferdig posjonert i poser, fra f.eks Bend It. Du kan ha Rugsprø el. med smøreoster etc. til. Ryvita kan du f.eks spise 4 stykker av + pålegg uten at det blir for mange kalorier.

I vesken kan du ha noen utrolig gode speltknekkebrød som man ikke trenger pålegg til; nå husker jeg selvsagt ikke hva de heter, men de er økologiske med ost og solsikkekjerner på toppen. Ca 100 kcal i et knekkebrød, men de har en grei størrelse og er et fint mellommåltid på farten hvis magen skriker litt.

Ellers har jeg ofte poser med familiesalat liggende i kjøleskapet, som jeg fort blander med litt agurk, mais, bønner ol. for å få en skikkelig salat, gjerne en boks tunfisk i vann attåt. Kjapt, sunt og godt.

__________________
Dåtten 2006, Fjåtten 2008 & Lyn fra klar himmel 2018
Some people just need a high-five. In the face. With a chair.
Bomull er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 17:43.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no