Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Madam Mims oppskriftsforum

Enkel festmat til mange gjester

Madam Mims oppskriftsforum Har du noen gode oppskrifter å dele, eller er på jakt etter noen gode oppskrifter? Da er dette det rette forumet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 14-06-10, 23:27   #25
Sundae
Bør lage seg en tittel selv
 
Sundae sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2007
Innlegg: 1.417
Sundae er virkelig godt liktSundae er virkelig godt liktSundae er virkelig godt liktSundae er virkelig godt liktSundae er virkelig godt liktSundae er virkelig godt liktSundae er virkelig godt liktSundae er virkelig godt likt
Standard

Sv: Enkel festmat til mange gjester

Jeg har servert Tom Kha suppe med brød (thailandsk kyllingsuppe), fiskesuppe, grønnsakssuppe med revet ost, rosmarin- og sitronmarinert svinefile med med fløtegratinerte poteter og salat, pasta- og kyllinggrateng, grillet kjøtt og/eller pølser med salat og grillede majskolber når vi har hatt så mange på besøk. Alltså, ikke alt dette ved et besøk, men hver rett ved forskjellige anledninger.

Synes det skal være enkelt, så man kan kose seg med gjestene og at maten kan forberedes.

I neste familieselskap har storebror ønsket seg lasagne, så til helgen skal jeg by 25 personer på det, det er jo også et alternativ. Aner ikke helt hvor mye jeg trenger da, men en langpanne og to mindre former??

Sundae er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 03:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no