Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Seksuelle lavalder 16 år (Aftenposten)

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 08-02-07, 15:08   #29
Skilpadda
flisespikker
 
Skilpadda sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 35.847
Blogginnlegg: 676
Skilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme omSkilpadda har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Seksuelle lavalder 16 år (Aftenposten)

Opprinnelig lagt inn av Jessica, her.

Enig med deg i det. Nå snakket jeg rett og slett utifra hva samfunnet og vi signaliserer til ungdommen vår. Ikke minst media. Men det blir vel litt på siden det da kanskje..

Vi kan godt diskutere det også. Jeg er skeptisk til å signalisere at sex skal være i et "kjærlighetsforhold", men er helt med på å fremheve at gode kjærlighetsforhold er fint og viktig, og at sex vanligvis er en fin og viktig del av slike. Når det gjelder hva sex "skal" være, mener jeg man skal gå inn for å formidle at det skal være frivillig og gjensidig, at man skal ha respekt for seg selv og hverandre og vise hensyn, og ikke bruke sex til å såre noen.

__________________
Skilpadda (mars 1970) og Datteren (des. 2002)
Men are from Earth. Women are from Earth. Deal with it.
Skilpadda er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:33.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no