Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Grønne fingre

[Hage] Hva sår man på en hageflekk man ikke bruker?

Grønne fingre Alt om blomster inne og ute, frukttrær, busker, kjøkkenhage, kompost og uterom.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 26-07-10, 23:51   #9
Joika
Pauset
 
Medlem siden: Jan 2008
Hvor: Internett
Innlegg: 23.987
Blogginnlegg: 180
Joika har et rykte de fleste bare kan drømme omJoika har et rykte de fleste bare kan drømme omJoika har et rykte de fleste bare kan drømme omJoika har et rykte de fleste bare kan drømme omJoika har et rykte de fleste bare kan drømme omJoika har et rykte de fleste bare kan drømme omJoika har et rykte de fleste bare kan drømme omJoika har et rykte de fleste bare kan drømme omJoika har et rykte de fleste bare kan drømme omJoika har et rykte de fleste bare kan drømme omJoika har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: [Hage] Hva sår man på en hageflekk man ikke bruker?

Opprinnelig lagt inn av Kanina, her.

Det kan bli veldig fint hvis du legger noen steinheller på kryss og tvers som stier, og har bed i mellom der. Koselig å gå rundt, og lettere å luke og sånt. Hvis det er litt skyggefullt kan jeg sikkert tipse om en haug skyggeplanter. Er det litt sol, så vips! har du uendelige muligheter. Min mor har et svært bed i hagen sin hvor hun har både kryproser, spirea og buskmure. Alle disse er superenkle, fargerike og flotte, og blir svære og tar fort mye plass, noe du sikkert vil foretrekke. Kryprosene kryper overraskende lite egentlig, de er ca en halvmeter høye, men brer seg fint utover, og de er visst veldig hardføre også. Innimellom dem har hun endel løkplanter, iris, krokus etc.

Tror det er litt skyggefullt der, men ikke sikker. Ugresset liker seg godt i alle fall.

Er enig i at det høres flott ut med steinheller, og jeg har planer om å ha dette på fremsiden. Nå er budskjettet mitt veldig trangt så jeg er ute etter noe som kan se greit ut, ut denne sommeren i første omgang. En duk og litt bark må være en grei start.

Joika er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:22.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no