Sv: Avsporing: Venner, kjønn og legning
Opprinnelig lagt inn av Floksa, her.
Ja, egentlig. Altså, om man trives så godt i hverandres selskap at man er NÆRE venner og har samme legning, tilbringer mye tid sammen og virkelig trives i hverandres selskap så tror jeg at det over tid vil utvikles følelser som ikke hører hjemme i et rent vennskapsforhold. Men sånne følelser dukker jo opp av og til uansett, det er hvordan man forholder seg til dem som kan være problematisk.
Jeg har flere NÆRE mannlige venner som jeg ikke på noe vis finnes seksuelt tiltrukket av. Og om den kjemien ikke er tilstede sånn i utgangspunktet, så dukker den ikke plutselig opp etter sju år.
Jeg observerer at noen faller for kjempemange mens andre for langt færre - men uansett kan jeg ikke tro at noe menneske er istand til å utvikle seksuell tiltrekning til absolutt alle de liker?
Om det hadde vært slik, hadde ikke folk slitt sånn for å finne en partner, tenker jeg - da hadde det jo klaffet mellom folk hele tiden!
Uansett - jeg synes jo ikke det er så dramatisk om det utvikler seg følelleser heller jeg da - vi er tenkende mennesker som tar selvstendige valg, og jeg har vært betatt/småforelset i mange i løpet av mine 20 år med mannen uten at jeg på noe tidspunkt har følt at jeg måtte gjøre noe utav det. Så lenge man er i live vil man med ujevne mellomrom føle tiltrekning til andre. Ikke noe å gjøre så kjempemye ut av synes jeg. Men jeg er kanskje en enkel sjel.
__________________
"I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel." - Maya Angelou -
|