Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Sportshjørnet

Slalåm eller snowboard for uerfarne voksne og barn

Sportshjørnet Alt som har med sport å gjøre passer inn her.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-12-10, 10:42   #34
Synnemor
Born to run
 
Synnemor sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2009
Innlegg: 5.399
Synnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner tilSynnemor er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: Slalåm eller snowboard for uerfarne voksne og barn

Hvis det er muligheter for kurs, tror jeg det er lurest. Flere her sier at barna hører mer på kursledere enn foreldre, og det tror jeg faktisk er tilfelle - i tillegg så har de trening i å forklare og vise. Jeg vil anta at det ikke skal mye til før barna løser koden.

Jeg er VELDIG imot foreldre som bare slipper barna utfor bakken uten at de kan å kjøre slalom - husk at de kan få en forferdelig fart (spesielt i lange bakker), og dersom de ikke kan svinge og bremse kan det ende med katastrofe både for dem og andre. De må lære å kontrollere skia før de slippes løs. Vi har brukt sele på barna i starten mens de har lært svingeteknikk og bremsing, deretter har vi latt dem kjøre med selen slakt slik at de egentlig kjører selv men vi kan stoppe dem om behovet er der. Når vi har følt at de har kontroll, har vi sluppet dem ut alene.

Det med heisen fikser ungene fort. Heismannskapene er vanligvis hjelpsomme, i alle fall har vi alltid fått hjelp (står på Bjorli og på Oppdal, også prøvd Voss). De har til og med hjulpet ho mor til å finne en hjelpsom erfaren mann til å dele heis med en gang jeg friket ut i køen fordi heisen var så sinnsykt bratt (fjellheis) at jeg ikke ville opp i den - og da hadde jeg allerede sendt mine tre barn i forveien uten annen voksen tilstede

__________________
1999 2001 2004

Never underestimate the strength of a woman who runs 26,2 miles for fun.
Synnemor er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no