Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Husmorskole

Jeg skal holde blomster i live til jul - hjelp

Husmorskole Det finnes et hav av gode tips til hvordan få ting til å fungere bedre. Her kan man spørre, dele og få gode råd av hverandre.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 18-12-10, 22:45   #1
Mani
Helt vanlig
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 2.535
Blogginnlegg: 1
Mani imponerer mange og er sikkert smartMani imponerer mange og er sikkert smartMani imponerer mange og er sikkert smartMani imponerer mange og er sikkert smartMani imponerer mange og er sikkert smartMani imponerer mange og er sikkert smartMani imponerer mange og er sikkert smart
Standard

Sv: Jeg skal holde blomster i live til jul - hjelp

Opprinnelig lagt inn av Palmen, her.

Sett de så kaldt og mørkt som mulig (men ikke frost) og la de komme fram igjen på torsdag? Om de står i romtemp så tåler de jaffal mindre, og blomstrer fra seg fortere. Jeg har tenkt å sette mine kaldt og satse på at det funker. (i det hele tatt er det ironisk at jeg bistår deg med blomstertips. jeg kjøper alltid avskårne blomster fordi de jo _skal_ dø. fnis. )

Amaryllisen ja, ikke julestjernene.

__________________
Mani er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 19-12-10, 10:19   #2
Slettet bruker
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Jeg skal holde blomster i live til jul - hjelp

Opprinnelig lagt inn av Mani, her.

Amaryllisen ja, ikke julestjernene.

Hva gjør jeg med julestjernene da? Foreløpig står de urørte med plasten på midt på kjøkkenbordet. Men de må vel ha noe vann eller et eller annet?
Skal jorda være våt eller tørke ut?

  Svar med sitat
Gammel 19-12-10, 11:39   #3
Erica
Hekta
 
Erica sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Indre Østlandet
Innlegg: 7.943
Erica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de flesteErica er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Jeg skal holde blomster i live til jul - hjelp

Opprinnelig lagt inn av smilefjes, her.

Hva gjør jeg med julestjernene da? Foreløpig står de urørte med plasten på midt på kjøkkenbordet. Men de må vel ha noe vann eller et eller annet?
Skal jorda være våt eller tørke ut?

Julestjernene vil være jevnt fuktige. Ikke tørke ut, ikke overvannes.

__________________
95, 99, 04
Erica er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:46.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no