Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold > Økologisk og diettmat

Tjorven lærer lavkarbo

Økologisk og diettmat Forum for diskusjoner om og deling av oppskrifter på diettmat og økologisk mat.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 03-01-11, 23:31   #6
Left
Passiv
 
Innlegg: n/a
Standard

Sv: Tjorven lærer lavkarbo

Man kan ikke spise ubegrenset med nøtter nei, karbohydratmengde står som regel på posen, men hvis man først fyser på noe, så er det bedre å ta en håndfull nøtter enn noe som ikke er så bra.

Baconcrisp, Bacongull, Fleskesvær og dets like kan du spise med du orker av, men man kan jo bli lei etter et par sånne poser fordelt utover noen dager. Blæh!

Salat kan du spise ubegrenset av hvis du unngår slike ting som j e g liker i salaten. Kikerter, bønner, mais osv.
Jeg er ikke så nazi på karboene, i den forstand at jeg spiser litt kikerter og litt bønner, men ikke mais. Jeg unngår mat med sukker i, det være seg fruktsukker eller annet sukker. Du finner fort ut hvor mye karber du tåler før du faller ut av ketose. Jeg kan nok spise i hvert fall 25g om dagen og fortsatt være i ketose.

  Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 10:52.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no