Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Spikerhjørnet

Hvorfor kalle vaskehjelpen for engel?

Spikerhjørnet Speaker's corner. Forum for lengre debattinnlegg og meninger, politikk mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 12-01-11, 14:00   #35
Teofelia
Bedreviter
 
Teofelia sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Innlegg: 27.857
Blogginnlegg: 391
Teofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme omTeofelia har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Hvorfor kalle vaskehjelpen for engel?

Opprinnelig lagt inn av Tallulah, her.

Jeg syns vaskehjelp er helt nøytralt, det er ikke et vektet utrykk slik engel helt klart er. Men ville nok ikke kalt noen som vasket annet enn privat det. Og det ser jeg jo at kanskje er feil. De som vasker på kontor kaller jeg gjerne renholdsarbeidere.

Det oppfattes ikke nøytralt av de som har det som yrke, og de fleste profesjonelle renholdere foretrekker å bli omtalt som "renholder" og ikke som "vasker". Du vil neppe få korreks av renholderen på kontoret ditt, (på samme måte som proffe sykepleiere ikke vil rette på en pasient som kaller dem for "søster") men de fleste renholdere jeg kjenner foretrekker å bli kaldt "renholder" fremfor "vasker" eller "vaskehjelp". Så vet du det.

Det heter heller ikke "vasking"; det heter "renhold", på fagspråket. (Noe man lærer veldig fort når man skal prøve å ha et profesjonelt forhold til renholdsbransjen og dens ledere. :har lært den harde måten: )

Teofelia er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:18.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no