Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon > Nyheter og media

Kan ikkje lese, kan ikkje skrive

Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 13-01-11, 14:10   #19
Pelen
Bør lage seg en tittel selv
 
Pelen sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 22.125
Blogginnlegg: 293
Pelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme omPelen har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Kan ikkje lese, kan ikkje skrive

Opprinnelig lagt inn av Polyanna, her.

Spør Mindy om det der. Det er ikke bare å "ta tak hjemmefra", altså, dersom skolen dropper sitt ansvar.

Om man har barn som virkelig sliter alvorlig med dysleksi så er ikke det noe du fikser selv hjemme ved kjøkkenbordet, altså! Det krever enorm faglig innsats og kompetanse. Men jeg kan ikke skjønne annet enn at det må være verdt det?? Hva i alle dager er vitsen med å la et stakkars barn sitte i TI ÅR og følge undervisning som de ikke klarer å absorbere, i stedet for å ta dem ut i 1-2-3-4 eller 12 måneder, eller hva som trengs, og LÆRE DEM Å LESE. Det må da være viktigere enn ALT?

Selvsagt finnes det tilfeller som dette, men jeg oppfattet (uten å ha sett noe) at de klarte å lure omverden og at folk rundt dem (foreldre, lærere, venner, kollegaer) trodde at de kunne lese.

Pelen er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:53.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no