Sv: Sushi for nybegynnere.
Det er ikke vanskelig å lage sushi hjemme. Man må bare handle litt først. Man bør ha sushiris og japansk riseddik, soyasaus og wasabi. Også trenger man en bambusmatte til å rulle makiene med. Alt dette finnes på Ica butikken vår, men ellers også på innvandrerbutikker.
Inni kan du ha laks. Salmalaks er ypperlig, men jeg har brukt sånne fryste singelfileter fra frysedisken. Det går fint. I tillegg varierer du fyllet med avocado, agurk, vårløk og mango. Litt myk ost er også godt å ha i. Husk at det enkle er ofte det beste. Det skal ikke være så mange ingredienser inni hver maki. Laks, avocado og vårløk er en fin kombinasjon.
Innstruksjoner på hvordan du lager risen finner du hvis du googler det og det finnes mange videoer på youtube om hvordan du ruller maki.
Bon apetit 
__________________
(2005) (2010) (2012)
|