Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Autofil

Ny bil til mannen

Autofil Bilsnakk.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 27-02-11, 12:09   #20
mrc
Bør lage seg en tittel selv
 
mrc sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2008
Hvor: Foran pc-en
Innlegg: 5.480
mrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt liktmrc er virkelig godt likt
Standard

Sv: Ny bil til mannen

Opprinnelig lagt inn av vestlandsfanden, her.

Med dette bruksmønsteret er jeg ikke i tvil om at bensin + automat er den beste drivlinjen. I disse drivstofftider ville jeg helt klart installert gassdrift hvis jeg kjøpte bensinbil. Gass koster halvparten, forbruket er det samme. Koster vel 30-40 000 å installere det her til lands, mellom 10 og 20 000 hvis du tar en biltur ned til kontinente3t og får jobben gjort i f eks Tyskland. Gjør du dette slår du mange fluer i en smekk: bensinmotorens fordeler som støynivå, gange, oppvarming av kupeen, lukt (ikke så viktig men endog..), vedlikeholdsutgifter - pluss lave drivstoffkostnader. En bruktbil med flott men tø4st bensinmotor vil da ha ca samme drivstoff
utgifter som en modernegjerrig diesel start/stopp-bil. På kontinentet kjører veldig mange drosjer med bensin/gass. Kjører diesel selv, angrer på at jeg ikke valgte bensin/gass.

Beste bensin/automat drivlinje i mainstream styrke? uten tvil VAGs 1.4 TSI/DSG. Fantastisk bra drivlinje. Kler Octavia og Golf stasjonsvogn veldig bra. Superb delvis også, men husk at Superb har fantastisk benplass, men ikke plass i bredden. Du vil slite med å få plass til 3 barnestoler der. Samme med PAssat - eller hva?

En mulighet jeg tenker på er Saab 9-5 med bensinturbo og automat. F eks denne:
http://www.finn.no/finn/car/used/obj...nkode=27056657

Velger du vekk stasjonsvogn kan du få enda mer for pengene:
http://www.finn.no/finn/car/used/obj...nkode=26527850


9-5 har god kvalitet, plass, komfort, vinteregenskaper, rustbeskyttelse, sikkerhet. Store vinduer som gjør at barna trives. 2. håndsverdi? Ikke like bra men det drar du nytte av nettopp når du kjøper bilen lett brukt.

Jeg har egentlig inntrykket av at 9-5, bilstørrelsen ellers til tross, ikke har så godt plass i baksetet. Den er også på Nei-listen til Trygg Trafikk når det gjelder plassen i baksetet, uten at den nødvendigvis er en fasit. Hvordan den nye er vet jeg dog ikke. Mulig den på dette området også kan være noe lik Insigna?

Men helt klart - bensin er her det gjerne det beste valget. Hvorvidt det er automat kan jo være et spørsmål om preferanser - for en del blir det lite viktig, mens står man mye i kø og har mye bykjøring kan det blir ekstra kjekt.

Av stasjonsvognene har jeg inntrykk av at Volvo V70 og Mondeo vel er de som nå har de bredeste baksetene og sett noen med tre i baksetet, men ikke sett med to store bakovervendte stoler, hvilket blir utfordringen her kanskje - hvis ikke 08-modellen skal over i annet sete når den aller minste skal over i stort bakovervendt sete.

__________________
"I've got nothing against God. It's his fan club I can't stand"
[J-2003 - G-2005 - J-2008]
mrc er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 07:16.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no