Sv: 8. mars
Opprinnelig lagt inn av lykkeliten02, her.
Kjemper du for noe gjennom året da? Eller føler du som du sa i tidligere innlegg, at du selv ikke blir undertrykt og ikke kjenner noen heller, så da er det ikke noe å jobbe for.
Du mener at alle kvinner får lik lønn som menn for samme arbeid, vold mot kvinner er ikke-eksisterende, kvinner ute i verden har det så bra som de bør ha det mht likestilling og likeverd?
Har jeg faktisk aldri sagt. Men jeg støtter organisasjoner (flere) som har med temaet å gjøre. Året gjennom.
Vold mot kvinner finnes, og jeg er med å støtte en organisasjon der, jeg har fadder-barn, og jeg en haug med andre fanesaker.
I tillegg kunne jeg gjerne tenke meg å jobbe mot undertrykking mot innvandrerkvinner- selv om jeg ikke nødvendigvis må gå i tog for det i morgen.
Eller jeg kunne gå i tog mot frekke kvinnfolk, det finnes jo så inni hampen mange av de.
|