Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Gremlis reise- og fremmedspråkforum

Erfaringer fra Polen-tur (Stavanger-FP, take notice)

Gremlis reise- og fremmedspråkforum Forum for diskusjon av reiser, reisemål, og fremmedspråk.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 17-06-11, 09:55   #1
Dixie Diner
Nymotens gammeldags
 
Dixie Diner sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Stavanger
Innlegg: 43.980
Dixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme omDixie Diner har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Erfaringer fra Polentur (Stavanger-FP, take notice)

Kult at du skulle skrive om det akkurat nå, for min mor var nettopp i Gdansk og sa det var aldeles fantastisk! Byen er perfekt for feks. veganere, så jeg vil absolutt dra dit. Norge er jo et u-land når det gjelder sånt, der er Polen (og de fleste andre land) kommet milevis lenger frem. Jeg forelsket meg i bildene hennes (samme bilder som deg + tusen flere) og har utrolig lyst å dra!
Hun sa det samme som deg, altså at alt var så flott og moderne og at det var superbillig å spise ute der. Nesten latterlig billig, faktisk. Og at hun ble utrolig overrasket over hvor mange vegetarrestauranter det var der og hvor stort vegetarutvalget var i butikkene. *drømme*
Men at man kunne slite litt språkmessig siden det ikke var mange som snakket (eller ville snakke) engelsk. Mange ble regelrett sure når mamma spurte om noe på engelsk i butikkene.

__________________
I stepped on a cornflake, now I'm a cereal killer.
Dixie Diner er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-06-11, 10:04   #2
Balanse
Vaklende
 
Balanse sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2006
Innlegg: 6.359
Blogginnlegg: 16
Balanse har mye å være stolt avBalanse har mye å være stolt avBalanse har mye å være stolt avBalanse har mye å være stolt avBalanse har mye å være stolt avBalanse har mye å være stolt avBalanse har mye å være stolt avBalanse har mye å være stolt avBalanse har mye å være stolt avBalanse har mye å være stolt avBalanse har mye å være stolt av
Standard

Sv: Erfaringer fra Polentur (Stavanger-FP, take notice)

Opprinnelig lagt inn av Dixie Diner, her.

Mange ble regelrett sure når mamma spurte om noe på engelsk i butikkene.

Så rart! Vi opplevde bare ekstrem vennlighet og hjelpsomhet. Søsteren min tok turen til Gdansk alene en dag, og et reisefølge mistet sitt eget tog for å forsikre seg om at hun fant frem til sitt. Når jeg traff folk som ikke snakket engelsk ble jeg gjerne fulgt et stykke ned i gata fordi de visste om noen som snakket engelsk i restauranten lenger nede, eller de gikk og hentet noen som snakket engelsk. I tillegg var alle velvillig innstillt til å tolke mitt egenkomponerte tegnspråk og onomatopoetikon.


Flybillettene er ekstremt billige, det er så jeg fikk dårlig samvittighet fra et miljøståsted.

Balanse er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 17-06-11, 15:11   #3
tinkadott
prøver å være tål***ig
 
tinkadott sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Innlegg: 7.936
Blogginnlegg: 68
tinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de flestetinkadott er kulere enn de fleste
Standard

Sv: Erfaringer fra Polentur (Stavanger-FP, take notice)

Jeg har vært to ganger i gdansk, og det er en veldig flott plass! I november tok vi tog til sopot, og det var aldeles nydelig der. Neste gang bor vi nok der.

__________________
hilsen tinkadott
gutt-98, jente -01, jente -04
tinkadott er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 14:57.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no