|
|||||||
| Nyheter og media Forum for diskusjoner av nyheter og artikler. Husk å lenke til aktuell artikkel i første innlegg, så meddebattantene får mulighet til å sette seg inn i temaet. |
![]() |
|
|
Trådverktøy | Visningsmåter |
|
|
|
|
#1 |
|
stressmonster
Medlem siden: Dec 2009
Hvor: Hammerfest
Innlegg: 3.076
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: "Cubus-barn"
Men du sier jo at du ikke tror på meg når jeg hevder at det er tvilsomt at man finner billig tøy som er identiske med dyrt merketøy?
__________________
(2005) (2010) (2012) |
|
|
|
|
|
#2 |
|
ihuga feminist
Medlem siden: Jan 2010
Innlegg: 6.827
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Sv: "Cubus-barn"
Du sier jo selv at kopier er identiske? Da får man jo faktisk varen mye billigere. (Og, nei, dette er ikke noe forsvar av kopier eller en oppfordring til å kjøpe kopier.)
Hvis de kjøper merketøyet kun fordi det er merketøy, så syns jeg det er idiotisk. Syns ikke du? Å betale ekstra for økologisk, etisk, etc, det blir litt annerledes, tenker jeg.
Men de kjøper kanskje Kari Traa-undertøy pga merket? Hvorfor koster en Björn Borg-boxershorts flere ganger mer enn en hvilken som helst annen boxershorts? Jeg nekter å tro at kvaliteten er så mye bedre.
__________________
Oss ska verne om livet langs vegen oss går. Ingen kan hauste der dauden sår. Blomen ska bløme og graset ska gro, oss ska ikkje sulke til jorda med blod! |
|
|
|
![]() |
| Trådverktøy | |
| Visningsmåter | |
|
|