Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

Pysjamasbursdag/frokostbursdag?

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 21-01-12, 21:40   #1
Tjorven
ej ikke møjkets heije
 
Tjorven sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 42.562
Blogginnlegg: 184
Tjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme omTjorven har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Pysjamasbursdag/frokostbursdag?

Opprinnelig lagt inn av apan, her.

Jeg kjenner ikke akkurat mange med barn som ikke er oppe før 9 i helgene, så jeg synes vel det blir litt snevert å mislike konseptet bare fordi man selv er en av de (utrolig få) heldige som ikke er det.
Jeg kan jo kanskje forstå at 0930 er tidlig for noen, men 11 er jo midt på dagen.

Idag har storebror vært i bursdag fra 1230 til 1430, og det er jo en helt håpløs tid, ødelegger absolutt hele dagen.

Det er bare en av mine unger som er oppe før 9, og det affiserer uansett ikke oss voksne. De klarer seg uten oss på morgenkvisten. Og jeg setter umåtelig pris på å få sove ut i helgene.

På den annen side synes jeg bursdag midt på dagen spiser hele fridagen, så det er kanskje greit nok å starte tidlig? Bare ikke alle bursdager blir frokostbursdager, men det gjør det jo ikke.

__________________
Snuppa 05, Knerten 07
Tjorven er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 21-01-12, 22:39   #2
apan
I mål
 
apan sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Oslo
Innlegg: 27.930
Blogginnlegg: 71
apan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme omapan har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Pysjamasbursdag/frokostbursdag?

Opprinnelig lagt inn av Tjorven, her.

På den annen side synes jeg bursdag midt på dagen spiser hele fridagen, så det er kanskje greit nok å starte tidlig? Bare ikke alle bursdager blir frokostbursdager, men det gjør det jo ikke.

Ja, jeg er ikke akkurat klar for å frakte poden ut av huset 0930 hver helg jeg heller, men det er jo ingen fare for at alle slår seg på dette konseptet. Dersom man blir bedt i 1 slik i halvåret, bør man vel greie å leve med det, mener jeg.
Når barnet når en viss alder, klarer det vel å frakte seg i bursdagen selv i de fleste tilfeller.

apan er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 23-01-16, 23:57   #3
Myria
Eppur si muove.
 
Myria sin avatar
 
Medlem siden: Jan 2012
Innlegg: 15.921
Myria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt avMyria har mye å være stolt av
Standard

Sv: Pysjamasbursdag/frokostbursdag?

Jeg tror de aller fleste som nevnte at de måtte hatt vekkerklokke på mente det som et svar på kommentaren om at de som har barn som oftest har stått opp innen klokka 9, og ikke som en antydning om at frokostbursdager er et ork.

__________________
It is only with the heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye.
2008 - 2011 - 2013
Myria er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 24-01-16, 00:22   #4
My
Semiaktiv
 
My sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 31.177
My har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme omMy har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Pysjamasbursdag/frokostbursdag?

Opprinnelig lagt inn av Myria, her.

Jeg tror de aller fleste som nevnte at de måtte hatt vekkerklokke på mente det som et svar på kommentaren om at de som har barn som oftest har stått opp innen klokka 9, og ikke som en antydning om at frokostbursdager er et ork.

Ja, jeg håper det. Det virket slik her hos oss i alle fall, hvor veldig mange var veldig positive, og flere har valgt det selv i etterkant. Jeg er nok litt farget av tidligere forumdiskusjoner, hvor dette med frokostbursdag har vært problematisert voldsomt, og hvor det har kommet så mye negativitet rundt dette med bursdager generelt, at jeg blir helt matt. Er vel derfor jeg fort får piggene ut når jeg merker tendenser i den retningen. Jeg tenkte ikke på de som er uenig i at de fleste som har barn er oppe før ni (vi er jo heller ikke det, så det er jeg jo enig i), men mer på enkelte innlegg tidlig i tråden. Men heldigvis ser det ikke ut til å være de fleste, og dette er jo gamle innlegg, så folk har kanskje blitt litt mer fleksible med årene?

__________________
µ 05 07 07

Sist redigert av My : 24-01-16 kl 00:50.
My er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 12:24.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no