Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Kommunikasjon > Skilpaddas flisespikkeri

Dette er jo gammelt nytt for mange av oss FP-ere

Skilpaddas flisespikkeri Ingen flis for liten - her er det fritt frem for alle pedanter!

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 31-01-12, 22:13   #7
Nera
Pandemonium
 
Nera sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2008
Innlegg: 7.153
Nera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner tilNera er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: Dette er jo gammelt nytt for mange av oss FPere

Jeg er språkviter selv, og observerer masse regelmessigheter i språket til frøkna, selv om det langt fra stemmer med målspråket:

"Mamma hjelpe dæ!"=>hun tror at "hjelpe+deg" er en enhet, og har foreløpig ikke skjønt at hun kan bytte ut "dæ/deg" mot en passende substantivfrase, for eksempel "mæ/meg" eller et navn.

Den søteste var her om dagen, da hun påstod at pappaen ikke skulle "ramle mæ", dvs. han herjet med henne, og skulle ikke slippe henne ned på senga.

Eller denne fra engelsk:
Moren (til barnet): "Please, behave now!"
Barnet: "I AM have (heiv)!"

__________________
There's a fine line between wrong and visionary. Unfortunately, you have to be a visionary to see it.
2009 2012
Nera er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 11:02.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no