Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Emms hobbyhjørne

Hekleteppe - vis meg!

Emms hobbyhjørne Har du en hobby? Har du laget noe fint? Vil du skaffe deg en hobby, vil du dele tips, eller spørre? Her er stedet.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 06-08-12, 02:02   #24
jolie
Kom ut av tellinga.
 
jolie sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Hvor: Trondheim
Innlegg: 8.463
Blogginnlegg: 201
jolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt avjolie har mye å være stolt av
Standard

Sv: Hekleteppe - vis meg!

Mamma strikka et sånt da min yngste var et par mnd gammel. Det var ikke de peneste fargene, men det var veldig lunt og godt - og stort nok til å ha i søskenvogna. Uansett: hun strikka remser i stedet for en og en rute. Med rutemønster selvføgelig. Så forskjøv hun rutene en plass for hver remse. Til slutt ble de montert sammen med hekling. Akkurat den biten kan jeg ikke forklare, for det gjorde min bestemor (luftmasker i sikksakk mellom remsene? Noe sånt). Det ble også hekla kant rundt. Selv om teppet i seg selv ikke er så pent pga fargene, er måten det ble gjort på ganske stilig. Synes jeg, da.

__________________
- 06 og 07 -
jolie er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 18:01.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no