Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Generell diskusjon

Sosiale medier og "copyright"

Generell diskusjon Forum for generell diskusjon av temaer som ikke passer inn under andre kategorier.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 19-09-12, 21:41   #9
ingling
Bør lage seg en tittel selv
 
ingling sin avatar
 
Medlem siden: Apr 2009
Hvor: Akershus
Innlegg: 15.301
Blogginnlegg: 533
ingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt avingling har mye å være stolt av
Standard

Sv: Sosiale medier og "copyright"

Jeg hadde ikke reagert om noen i nær familie hadde gjort det, må jeg si. Hvis det var noen mer perifere hadde det kanskje vært litt rarere.

Men ja, det er vel forbudt i følge Åndsverksloven å bruke et bilde som andre har tatt uten å henvise til fotografen. Strengt tatt skal jo alle det blir publisert bilde av også samtykke til at så skjer, så vi bryter jo loven hver gang vi legger ut bilde av barna uten at de har noe de skulle ha sagt.

__________________
Juni 2011 og januar 2013
ingling er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 21:37.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no