Sv: Søsken som følger med eldre søsken på kamper og trening
Opprinnelig lagt inn av Katta, her.
Da de var seks år gikk de til og fra skolen selv samt til fotballbanen og kunne fint etterlates der i og for seg. Jeg hadde ikke etterlatt et søsken der, men jeg har til gode å ha et barn som synes det er kjekt å se på de andre trene.
Altså, jeg synes ikke nødvendigvis du er overbeskyttende, men jeg synes ikke disse andre foreldrene gjør noe veldig galt heller så lenge denne gutten har lyst.
Jepp! Jeg har en seksåring, han går alene til fotballbanen (5 min å gå) og alene hjem fra skolen har han akkurat begynt med (2 km). Han har en fetter som spiller fotball, og hvis han skulle spilt kamp på vår hjemmebane, kunne min gutt fått lov til å være der og se på denne. (han spiller selv og hadde likt å se på) En seksåring er ganske stor føler jeg. Så om barnet selv liker dette, så hadde det vært greit for meg. Hvordan ser han ut da, ser han på eller løper han rundt og gjør andre ting? Ser han ut som han liker seg?
__________________
Jeg skulle ønske jeg led av "flink pike syndrom"
Tre stk!
|