Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Informasjon

Forumjustis, eller...?

Informasjon Forumrelaterte spørsmål og tilbakemeldinger.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 05-12-12, 23:25   #1
Interference
Metallica!!
 
Interference sin avatar
 
Medlem siden: Dec 2007
Hvor: Drømmeland
Innlegg: 8.474
Blogginnlegg: 118
Interference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt avInterference har mye å være stolt av
Standard

Sv: Forumjustis, eller...?

Katta oppsummerte igrunnen helt greit synes jeg.

Billa: Jeg skjønte helt utmerket hva du mente, men jeg tror nok kanskje at hvordan du blir oppfattet har litt med konteksten innlegget ble lest i. Jeg leser og "flott forumjustis folkens" kommentarene som lett forkledde påbud, som man bruker mye når man håndterer masse unger på en gang. (Utrolig bra eksempel Katta.) Mens de som kanskje ser på uttrykket som faktisk ektefølt ros ser på det på en litt annen måte.

__________________
Interference er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 06-12-12, 08:09   #2
Input
Bør lage seg en tittel selv
 
Input sin avatar
 
Medlem siden: Aug 2010
Hvor: Oslo
Innlegg: 25.662
Blogginnlegg: 159
Input har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme omInput har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Forumjustis, eller...?

Opprinnelig lagt inn av Katta, her.

Hva skjer her? Jeg skjønner hva Billa mener i innlegg 1. Litt som når det er en gjeng unger samlet og det går litt over stokk og stein med lydnivået. Så blir det tilfeldigvis litt roligere en periode og så er det en som sier at "nå synes jeg dere var flinke til å roe ned helt på egen hånd. ". Istedenfor å formulere seg slik at det høres ut som et direkte påbud - "nå dropper dere det bråket, forstått?". Setningene har samme effekt hvis de kommer fra en person som vanligvis kan oppfattes som en øvrighetsperson, den første er bare forkledd som ros.

Å drøfte om det er ren forumjustis eller et ikke helt ubetydelig innslag av forumledelse når noen med moddehatt i skapet roser de andre for godt utøvd forumjustis synes jeg faktisk kan være litt interessant. Jeg vet at dette forumet hevder en ganske strikt deling mellom modder med og uten hatten på, men jeg er enig med billa i at det ikke alltid vil fungere helt sånn i praksis. Uten at det nødvendigvis er noe galt i det.

Jeg er enig i dette, og skjønner også hva Billa ville frem til i første innlegg. Jeg har tenkt samme tanken selv noen ganger.

__________________
♥ Storebror, des. 2010 Lillesøster, mar. 2020 ♥

Innanfor den er kvar av oss einsam,
og det skal vi alltid bli.
Input er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 06-12-12, 08:36   #3
Billa
Usedvanlig begavet
 
Billa sin avatar
 
Medlem siden: Oct 2006
Hvor: Telemark
Innlegg: 8.095
Billa har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme omBilla har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Forumjustis, eller...?

Neste gang jeg lager en tråd med noe jeg vet kan skape debatt, skal jeg jammen vente en dag eller to med å lese svarene. Veldig godt å lese at hvertfall noen (ikke nicket) forsto hva jeg prøvde å formidle, enig eller ikke. Jeg tar også med meg at det å bli kalt kritisk ikke automatisk innebærer at jeg oppfattes som negativ, og at ønsket om å støte noen (ikke nicket) kan innebære at det som skrives blir så lite to-the-point at det er vanskelig å få frem selve poenget.

Jeg setter dessuten pris på at så mange av moderatorene har tatt seg bryet med å svare saklig og greit på HI, takk

__________________
Mvh Billa
***If you bungle raising your children, I don't think whatever else you do well matters very much*** Jacqueline Kennedy Onassis
Billa er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 05:13.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no