Sv: Biltema er lagd for menn
Opprinnelig lagt inn av Esme, her.
Tja, det er da litt det samme, synes jeg. Hets er et sterkt ord, men det er klart at samer får også melding om at "morsomheter" som bare er morsomme om man er enig i fordommene, skal de ikke reagere på. Fordi de som kom med det synes det var morsomt selv.
Jeg reagerte mest på den der "vi kvinner" greia og er veldig lei av at folk som jeg overhodet ikke har noe til felles med uttaler seg på vegne av meg.
Poenget er at det er lite hensiktmessig å komme med slike sammenligninger fordi de fleste her inne (antar jeg) er sterkt imot samehets. Slike kommentarer vil enten bidra til å polarisere debatten veldig (hvis brukerene her inne ikke hadde vært så reflekterte som jeg kjenner dem) eller bare skremme folk fra å legge fram meningene sine og debattere.
__________________
(2005) (2010) (2012)
|