Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Hjem og utstyr > Grønne fingre

Poteter - oppbevaring

Grønne fingre Alt om blomster inne og ute, frukttrær, busker, kjøkkenhage, kompost og uterom.

Svar
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 30-09-13, 12:25   #1
Floksa
can-jur
 
Floksa sin avatar
 
Medlem siden: May 2009
Hvor: Vinterland
Innlegg: 18.267
Blogginnlegg: 121
Floksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Poteter - oppbevaring

Mørkt og kaldt, men ikke for tørt og ikke for fuktig.



Men 2,5 kg?
Spis dem opp nå når de er ferske og kjøp poteter på Rema som sette poteter neste år. Ikke spar på dem, det er NÅ de er gode.

Vi har nettopp tatt opp årest avling, 4-500 kg.
De lagrer vi i jordkjelleren under tømmerhuset.
Men vi mesker oss med ferske poteter nå, for det er nå de er gode!

__________________
F-I-R-E

Bokhyllen er den stige, hvorved du bliver din overmanns lige - Henrik Wergeland
Floksa er ikke aktiv   Svar med sitat
Gammel 30-09-13, 13:48   #2
Ru
Protonterapeut
 
Ru sin avatar
 
Medlem siden: Sep 2006
Hvor: Hundremeterskogen
Innlegg: 31.393
Blogginnlegg: 935
Ru har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme omRu har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Poteter - oppbevaring

Opprinnelig lagt inn av Floksa, her.

Mørkt og kaldt, men ikke for tørt og ikke for fuktig.


Men 2,5 kg?
Spis dem opp nå når de er ferske og kjøp poteter på Rema som sette poteter neste år. Ikke spar på dem, det er NÅ de er gode.

Vi hadde bare en liten pallekarm med poteter, som prøveprosjekt. Jeg er meget fornøyd med at det ble noe i det hele tatt, de hadde litt lite jord og reddikene 2 meter unna er uthult av sneglene.
Det er Blå Kongo, så det kommer nok ikke til å gå så unna. Og vi må ha noen til neste år også! De har ikke blå poteter på Rema.

__________________
“Though she be but little, she is fierce!”
- Shakespeare
Ru er ikke aktiv   Svar med sitat
Svar

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 09:20.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no