Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Fritid og hobby > Fest og høytid

Er det "lov" å mislike Halloween litt?

Fest og høytid Et forum for å diskutere praktiske forberedelser knyttet til jubileer, bryllup, konfirmasjon, bar mitzva, ramadan, dåp og navnefest, mm.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 01-11-13, 22:03   #11
Miromurr
Tøff i frakk
 
Miromurr sin avatar
 
Medlem siden: Nov 2006
Innlegg: 5.035
Miromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner tilMiromurr er et navn som alle kjenner til
Standard

Sv: Er det "lov" å mislike Halloween litt?

Opprinnelig lagt inn av Katta, her.

Det må være greit å velge å ikke delta i en feiring som flertallet deltar i synes jeg. Det er ikke greit å gå løs på de andre, men å velge å ikke delta i noe som man ikke liker eller ser poenget med må da være helt greit? Halloween har jo dette elementet hvor man tvinger seg på omgivelsene med feiringen sin også og forventer at de deler ut godterier, jeg skjønner at alle ikke synes at det er en strålende ide. Jeg regner med at dere synes at det er greit å droppe religiøse feiringer hvis man ikke er tilhenger av den aktuelle religionen, er det bare rent sekulære feiringer man er surpomp hvis man ikke deltar i?

Jeg ville deltatt i religiøse og sekulære feiringer jeg ble invitert i. Det vil si, jeg gjør det. Det hadde kanskje stilt seg anderledes dersom jeg var religiøs selv, men jeg tolker det som mer surpomp å ikke delta på halloween/julefeiring/i dåp/bryllup/nyttårsfeiring etc. enn å ikke delta, dersom man er invitert.

__________________
Rabalder -07, Sjarmøren -09, Mini -17
Join the nerds, we have pi
Miromurr er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 22:09.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no