Gå tilbake   Foreldreportalen > FPForum > Mat og kosthold

Sannheten på bordet

Mat og kosthold Kategori for barnemat, oppskrifter, drikkevarer og kosthold generelt.

 
 
Trådverktøy Visningsmåter
Gammel 21-11-13, 14:53   #31
Floksa
can-jur
 
Floksa sin avatar
 
Medlem siden: May 2009
Hvor: Vinterland
Innlegg: 18.267
Blogginnlegg: 121
Floksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme omFloksa har et rykte de fleste bare kan drømme om
Standard

Sv: Sannheten på bordet

Opprinnelig lagt inn av Nextlife, her.

Jada, alt det der vet jeg, og jeg har ikke vitenskapelig belegg for det jeg påstår, men jeg vet at Nortura faktisk sliter med å imøtekomme forespørselen på f. eks lammmeskanker.

Mulig jeg, som Pøbelsara omgir meg med dedikerte matinteresserte, men jeg diskuterer ofte mat med folk jeg møter, og mitt inntrykk er at folk eksperimenterer mer med maten, og at det brukes andre stykningsdeler enn tidligere.

-og når du snakker om å dont get started, det er også noe med tilgangen man har.
Jeg bor i en passe stor by, uten slakterforretning med tusen Rema-og detslikebutikker.
Å få tak i en fersk lammeribbe, bein til oksekraft, kalvekjøtt osv er føkkings håpløst.

Det var ikke meningen å beskylde deg for å like at ribba koster 29,90 altså.
Selve ribba har god kvalitet den, men butikkene velger å selge den med (Stort) tap og dermed oppfatter mange at ribbe er et annenklasse produkt. Det er så respektløst. Kjøtt burde vært DYRT!!! Men sannheten er at kjøtt i butikk knapt har hatt prisvekst i det heletatt de siste årene.

Et tips er at du finner deg en bonde og kjøper hele slakt. Det krever litt fryse kapasitet og evt at du samarbeider med andre.
Vi spiser kun kjøtt av egne dyr, og det er veldig praktisk. Men det betinger jo at vi bruker mye kjøttdeig Jeg har nettopp frosset ned 1 1/2 dyr, dvs ca 200 kg kjøttdeig.

__________________
F-I-R-E

Bokhyllen er den stige, hvorved du bliver din overmanns lige - Henrik Wergeland
Floksa er ikke aktiv   Svar med sitat
 

Trådverktøy
Visningsmåter

Innleggsregler
Du kan ikke starte nye tråder
Du kan ikke skrive svar
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke endre dine innlegg

BB code is
[IMG] kode er
HTML kode er Av
Bytt forum


Alle klokkeslett er GMT +2. Klokken er nå 15:41.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Norsk: Lavkarbo.no | Selvrealisering.no
©2006 - 2015, Foreldreportalen.no